اكسترا بلاگ اكسترا بلاگ .

اكسترا بلاگ

پكيج شيمي حرف آخر

پكيج شيمي حرف آخر

b4yf_q2.jpg

شيمي كنكور

شيمي بعد از زيست مهمترين درس اختصاصي و يكي از دروس مشكل ساز براي داوطلبان رشته ي رياضي و تجربي محسوب ميشود.به صورتي كه در سالهاي 92 تا 94 كسي موفق به 100 زدن در اين درس نشد و آمار افرادي كه توانستند درصد بالاي 50 را در اين درس كسب كنند 4 درصد كل داوطلبان ميباشد. ميتوان گفت مسائل شيمي از اصلي ترين موانع داوطالبان براي رسيدن به درصد 100 ميباشد.

درس شيمي در كنكور سراسري رياضي و تجربي ?? تست را به خود اختصاص داده است. اين درس جزو دروس حفظي و محاسباتي در كنكور سراسري حساب مي‌شود. در سال هاي اخير شاهد بيشتر شدن سوالات محاسباتي در اين درس هستيم و تست هاي مفهومي نيز افزايش چشم گيري داشته اند. براي موفقيت در اين درس و كسب درصد عالي در كنكور بايد نحوه مطالعه خود را با تفكر طراحان كنكور سراسري همسو كنيد با داشتن بهترين منبع آموزشي براي اين درس اين امر ممكن ميگردد. در اين قسمت به معرفي بهترين منبع براي مسائل شيمي كنكور ميپردازيم.

مسائل شيمي

 

به طور ميانگي هر سال 15 تست از مسائل شيمي  طرح ميشود.

تركيب شدن مسائل و مفاهيم شيمي در سال هاي اخير و گستردگي مطالب بخصوص در مبحث محلول ها باعث سردرگمي شديد داوطلبان گرديده است. شيمي در سال هاي اخير با پيچيدگي خاصي همراه بوده است بطوريكه اكثر دانش آموزان قادر به پاسخگويي به سوالات شيمي كنكور نيستند و نيمتوانند درصد بالايي از اين درس را بزنند از اين رو بايد روش هاي قديمي و معمولي براي مطالعه شيمي را كنار گذاشت و به روش هاي جديد روي آورد . در فيلم هاي آموزشي مسائل شيمي كنكور كه با تدريس استاد شيرواني ضبط شده اند تمامي مباحث تدريس شده است و بجاي استفاده از فرمول ها و تكنيك هاي مختلف و متعدد از روش هايي همچون الگو سازي و شهودي سازي با استفاده از نيم كره راست مغز استفاده شده است تا در كمترين زمان بيشترين و موثر ترين مطالب براي دانش آموز تحليل شود و در ذهن وي گنجانده شود . اگر خواستار اين هستيد كه كل مسائل شيمي را فقط با سه الگو در كمتر از 15 ساعت ياد بگيريد پكيج مسائل شيمي بهترين گزينه براي شما ميباشد چون حرف آخر آموزش دروس كنكور با جديدترين تكنولوژي بهتون ارائه داده ميشه.

 

 

پكيج مسائل شيمي حرف آخر

پكيج مسائل شيمي حرف آخر با تدريس بينظير استاد غلامحسين شيرواني داراي دكتراي شيمي آلي و عضو هيئت علمي دانشگاه از ديد رتبه برتر ها به بهترين پكيج آموزش شيمي در كشور تبديل شده است.در اين پكيج بينظير به شكلي عميق ارتباط مسائل مختلف فصل هاي شيمي آموزش داده شده است و هر آنچه كه يك شخص براي پاسخ دهي به سوالات مسائل شيمي نياز دارد آموزش داده شده است.

با استفاده از الگو سازي و انيميشن هاي بينظير ديگر نيازي به حفظ كردن نيست و شهودي سازي و بكارگيري نيمكره ي راست مغز باعث تثبيت مطالب در حافظه ي بلند مدت ميشود و مطلب تا مدت ها در ذهن مخاطب باقي ميماند.

                                                 

 

چرا پكيج مسائل شيمي حرف آخر

پك مسائل شيمي حرف آخر تفاوت‌هاي بسيار بارزي با همه‌ي مجموعه‌هاي ديگر دارد.در اين زمينه مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

 تنها در 14 جلسه بر مسايل شيمي مسلط مي‌شويد.يعني در 4 روز مي‌توانيد پرونده يادگيري مسايل شيمي را ببنديد و در تمام مدت مانده به كنكور مسئله حل كنيد و لذت ببريد و مسلط شويد،سرعت خود را افزايش دهيد و در نهايت به راحتي در 60 ثانيه مسئله حل كنيد.

 استفاده از تنها سه الگوي اصلي در حل مسايل پك شيمي،در حاليكه در مجموعه‌هاي ديگر روش‌هاي مختلفي در حل مسايل ارايه مي‌شود كه به تكنيك معروف است و تسلط بر اين نوع روشها به دليل زياد بودن بسيار زمان‌بر و مشكل است.

 فرمول شيرواني(فش): در حل مسايل كه كاملا منحصر به فرد بوده و مسايلي كه مربوط به يك ماده است را به راحتي جوابگو است. فرمول شيرواني (فش) كه در سه جلسه اول پك مسايل ارايه مي‌شود يكي از عجيب‌تري فرمولهايي است كه در هيچ كتابي (داخلي و خارجي) ارايه نشده است و يك دسته از سخت‌ترين مسايل شيمي را به راحتي پاسخگوست.

 محاسبه مول تنها در يك كسر در حاليكه در همه‌ي كتابها و دي‌وي‌دي‌هاي ديگر از 7 تا 15 كسر مختلف ارايه مي‌شود.از آنجا كه محاسبه مول تقريبا پايه اصلي در تمام مسايل شيمي است،يادگيري آن تنها در يك كسر مي‌تواند روال يادگيري را به قول معروف مختصر و مفيد نمايد.

 روش a-x : در اين روش تمام مسايل استوكيومتري،سينتيك،تعادل و اسيد-باز ديگر تفاوتي باهم ندارند زيرا همه‌ي آنها تنها با همين يك روش جامع پاسخ داده مي‌شوند.بسيار جالب است كه تنها با يادگيري يك روش بتوان اكثر مسايل شيمي را پاسخ گفت.

 نقشه حل مسايل محلولها: اين نقشه تقريبا شبيه معجزه‌اي در حل مسايل محلولها مي‌باشد.مسايل محلولها در دسته‌ي مسايل بسيار سخت در شيمي قرار مي‌گيرد و تقريبا به جز دانش‌آموزان بسيار قوي كه با تمرينهاي بسيار زياد و با فرمولها و روشهاي پيچيده بر آنها مسلط مي‌شوند،باقي دانش آموزان اين مسايل را كناري مي‌گذارند.اما در نقشه حل مسايل،دانش آموز قوي و ضعيف نداريم و همه‌ي اشخاصي كه بخواهند اين نوع مسايل را ياد بگيرند به راحتي مي‌توانند.

 

 

 

معرفي شيمي مسائل نظام جديد

مسائل 18 جلسه 11 ساعته است كه شامل يك نقشه راه است. الگوي اصلي ما a-x است كه شامل دو الگوي ديگر مول/ضريب و مولx ظرفيت است. و يك نقشه هم براي محلول ها داريم. در 11 ساعت 426 مسئله و تست حل شده است. هر مسئله خودش يك تست است. روال ما اين بوده است كه كسي كه دارد نگاه مي كند هيچ چيزي بلد نيست در مورد مفاهيم هم روال اين بوده است.

از مول شروع مي كنيم . سه جلسه در مورد واحد ها صحبت مي كنيم. دو جلسه بعد از آن تدريس است براي اينكه به يك فرمول خاص برسيم كه بعداً به آن فش مي گوييم. در جلسه سوم فقط تمرين است براي اينكه اين فرمول جا بيافتد. از جلسه چهارم a-x معرفي ميشود. تا جلسه 17 هر مسئله اي كه حل ميكنيد از همين a-x استفاده مي كنيم. از اين 11 ساعت حدود 1 ساعت و 42 دقيقه تدريس است. زما آموزش ما كم اما تمرين و تكرار ما فوق العاده زياد. بنابراين زماني كه دانش آموز پكيج مسائل را تمام كرد به يك حرفه اي در حل مسائل شيمي تبديل مي شود. من ذهنيتي به دانش آموز مي دهم كه هر درجه اي به او دهند با هر درجه پيچيدگي مي تواند آن مسئله را راحت حل كند.

نحوه مطالعه شيمي نظام جديد حرف آخر

زماني كه دانش آموز در حال مشاهده دي وي دي آموزشي است بايد چه رويكردي داشته باشد؟

مثلا در جلسه اول كه قسمت مول است كه 44 دقيقه زمان فيلم است اما 70 دقيقه براي آن در نظر گرفته شده است. اما من اول درس مي دهم ، كتاب كار نيز كنار دانش آموز است كه در آن درسنامه و تمرين ها و نقشه راه وجود دارد. اول شما درس را گوش مي دهيد و ياد مي گريد مثلاً من مي خواهم يك فرمولي را جا بياندازم، اصلاً نيازي نيست كه درسنامه نوشته شود فقط اگر ديديد كه يك نكته اي است و نياز داريد به نوشتن آن را گوشه اي يادداشت كنيد. اصلاً نيازي به نوشتن واو به واو صحبت هاي بنده نيست فقط اگر خواستيد مي توانيد نكته اي را كوچك در كنار شماره اسلايد يادداشت بفرماييد. شما اينجا حتما بايد همه چيز را ياد بگيريد پس فقط دقت كنيد و اگر نياز بود نكته اي را يادداشت كنيد.

پس در بحث مول زماني كه به تمرين ها مي رسيد من تمرين اول را حل مي كنم و اينگونه دانش آموز ياد مي گيرد كه من از چه راه حلي استفاده كرده ام. در تمرين بعدي ديگر دانش آموز بايد خودش اول تمرين را حل كند سپس با حل بنده مقايسه نمايد. پس به همين دليل مي گوييم كه 44 دقيقه بايد 70 دقيقه بشود.

اين يك برنامه تخصصي است كه فقط در مجموعه حرف آخر طراحي مي شود و شما فقط بايد براي يادگيري كامل زمان بگذاريد. اين روال در تمام جلسات آموزشي پيگيري شده است.

 

 

 

 

 

 

نقشه راه شيمي از زبان استاد منتظري

در مورد جام جهاني اينطور مي خوام بگم كه ايران خودشو به بزرگان فوتبال جهان رساند با يك مربي كاركشته و خوش فكر. مجتبي سعادت پيشه 13 سال از درس دور بود، رشته تحصيلي اش رياضي بود اما به دندانپزشكي علاقه داشت و تصميم گرفت به آرزويش برسد. و توانست به رتبه 390 كنكور برسد. در حقيقت ايشون همان تيم ملي ايران بود كه توانست خود را به بزرگان كنكور كه رتبه هاي 2 و 3 رقمي بودند برساند. يكي ديگر از دوستانمان، آقاي ياسر جليلي با معدل 00/9 الآن داره دندانپزشكي ميخونه. اما از چه راهي؟

آقاي سعادت پيشه نمي توانست مسائل شيمي كه 50% كنكور را تشكيل مي دهند، حل كند. اما ما به او گفتيم كه نقشه راه را ياد بگير ، اعداد كنار هم قرار گرفتند و به جواب رسيد. رتبه 2 كنكور يعني حسام مراد بيگي با اين نقشه راه شيمي خود را به بالاي 90% رساند. با واكنش نويس هر مسئله 40 ثانيه طول مي كشد تا به جواب برسيد اما اين نقشه راه چيست كه بدون نوشتن و انجام واكنش فقط با جايگذاري مي توانيد به جواب برسيد. بعضي دانش آموزان مثلاً مي گويند امسال سوال خيلي سخت بود چون بجاي گرم NP را خواسته بودند. اما ما اينجا اصلاً اين موارد را نداريم. چون دكتر شيرواني در اينجا مي گويند كه اگر NP را دادند چگونه ما به مول برسيم و در اين حالت باز هم به انتهاي نقشه مي رسيم كه مول در ظرفيت برابر مي شود با مول در ظرفيت.

خيلي جالب است كه سال هاي كنكور عوض مي شود اما نقشه راه تغييري نمي كند. اين يك نقشه است كه در آن الگو تغييري نمي كند. در انتها به اين نقشه راه دو الحاقيه وصل ميشه و 50% سوالات كنكور با ان حل مي شود. تدريس اين نقشه توسط دكتر شيرواني 2 ساعت انجام مي گيرد و 15 ساعت هم تمرين و تكرار داريم كه در مجموع مي شود دو روز. يعني در دور روز شما مي توانيد 50% از شيمي را مال خود كنيد اما 1500 صفحه كتاب دو ماه طول مي كشد.

اما شما جز كدام دسته هستيد؟ انتخاب خيلي مهم است. انتخاب اول و تصميم و حركت مي تواند انسان را به سرمنزل مقصود برساند. برنامه ما برنامه 1000 ساعته است كه 100 ساعت آن آموزش است و 900 ساعت آن تمرين و تكرار. من نمي دانم كه شما چه مي خواهيد اما اگر اطلاعات شما را در اختيار داشته باشم مي توانم به كمك دوستانم يك برنامه براي شما شخصي سازي كنم با استفاده از اين محتواها تا به رتبه هاي فوق العاده برسيد. اسمتون ، رشته و دانشگاه مورد علاقتونو و همچنين ساعات مورد مطالعه روزانه خود را براي ما پيامك كنيد. بر اساس آن يك برنامه شخصي سازي شده در اختيارتان قرار مي دهيم و شما با آن برنامه 1000 ساعته كه 100 ساعتش تدريس و 900 ساعتش تمرين و تكرار است شما به سر منزل مقصود مي رسيد.


برچسب: پكيج شيمي حرف آخر،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۰۵:۴۵ توسط:صمن موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :